Útulný a nádherný obývak – klady stylu shabby chic

Obývak je velice důležitá a nejvíc reprezentativní část bytu, a proto jej výzdoba může být občas obtížný úkol. V tom případě velmi užitečné jsou tipy napsané autentickými aranžérami a jejich názory na módu. V současné době mezi rozmanitými styly stojí to za to, prohlížet vlastnosti stylu retro – návrat do minulosti není jedině pouhá móda, ale pravdivě elegantní, univerzalní způsob na aranžaci ložnici a obývacího pokoje.

Je možné tenhle výsledek získat na různé způsoby – na příklad díky vhodné dekoraci stěn, hezkým polštářům a záclonám, figurinám nebo i koberci. V tom případě skvělou volbou je typ shabby chic – jedinečný styl nábytku, stěn a dekoračních příloh, který se označuje zároveň velikou eleganci a vjemem útulnosti.

Interiér v otrhaný elegantní styl
Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

K příznačným vlasnostem shabby chic patří ohromná péče o detaily a krásu vzorků, světlé a jemné bárvy a spojení estetiky retro s malým rysem současností. Je to zvláště vidět v dekoračních přílohách – například nastěnných hodinách buď porcelanovým figurinách. Nábytek a dekorativní přílohy – křesla, gauče, figuríny a skříně – jsou být vyraběné zároveň z obyčejných látek, jak i moderních, ale často mají charakteristické vzorky znamé ve stylu empire nebo chippendale, z tohoto důvodu nábytek a dekorace shabby chic i skvělé sluší těm stylům. Avšak většinou docela účelným řešení je péče o harmonii stylů, aby být si jistý, že všecko bude esteticky fungovat vhodně.

Jiná pozoruhodná vlastnost shabby chic je použivání umělého stárnutí nábytku nebo dekorativní techniky decoupage – ještě jednou vážná je péče o unikátní texturu nábytku. Většinou jsou viditelné různé vrstvy dřeva, barev a nátěře. Nic tak nemůže oživit stylu interiérů, jak krásný a kvalitní nábytek – on často má vliv na atmosféru celého domu. Díky současným technikám výzdoby nemusíte mít strach o případné poškození dřeva vylitým nápojem anebo čisticími prostředkámi, jak to se občas děje s pravdivě starými židlemi a křesly.

Pokud se ukáže jakýkoliv problém s aranžací obývacího pokoje, nejlépe se otázat zkušeného aranžéra buď osobu, která má nádherný vkus – tak vážný úkol jako aranžace obývaku je rozhodně hodný pozornosti. V případě chybějicích nápadů velmi praktickým řešením je podívat se na fotky s hotovými aranžacemi interiéru ve stylu shabby chic a se nechat zainspirovat – tehdy účelné rozhodnutí je moc snadnější.

,,,