Nejkvalitnější tapety pro kuchyni a koupelny

Tapety nyní vůbec nemusejí být nudné a příliš staromódní. Na trhu jsou nabízené různorodé zajímavé látky, a díky digitálnímu tisku vzory jsou asi libovolné – zároveň úžásné fotografie vyhlídek a mikrofotografie nebo extravagantní iluze 3D. Různorodé tapety můžou být připevněné do stěny na dlouhý čas dokonce i v těchto prostorech, jako například koupelny a kuchyně – jen, pokud je o to zájem, určitě stojí prohlížet doporučované druhy tapet.

kuchnia
Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Moc odolné proti vodě jsou přede vším vinylové tapety. Odlišují se od ostatních tím, že – díky obsahu PVC – skvělé vzdorují vlhkosti a špíně, jsou velmi snadné k čistění. Proto je to, podle expertů, pravděpodobně nejlepší tapety pro kuchyni, dětský pokoj (zvláště, když dítě je docela nápadité) anebo záchod – vlhkost anebo nebezpečí zašpínění už nemusí vůbec omezit jakékoliv designerské koncepty. Je naopak – díky odborním tapetám dokonce nenápadné místo nabere autentickou krásu, jestli jedině tapeta splňuje několik klíčových podmínek.

První podmínka je vhodná textura vinylové tapety, na kterou silně ovlivňuje správná připrava zdi – dozvědět se více. Obvykle musí být zcela vyrovnaná, aby vzor byl nádherně. Klíčové je také trefné nakládání lepidla – příliš tenká, nerovná buď tlustá vrstva může občas působit potíže se vzhledem tapety. Jiná klíčová věc je docela pozorné nalepení kousků, tak aby tvořily poté celek, bez mezer a vrstvení. Samozřejmě vliv interiéru ovlivní rovněž volba převládající barvy a vzoru –

kuchnia
Autor: HomeAid Northern Virginia
Źródło: http://www.flickr.com

nyní nejlépe být si vědom, že světlé barvy vizuálně zvětšují prostor, ale kontrastivní dávají nejednou pozoruhodný styl – celá řáda záleží na počet, vzhled a druh zařízení a zvolené lampy.

Není klíčové, zda zvolíte něco zcela moderního, nebo byste si přáli univerzalní kuchyni s rysem vintage – současně je možné vlastnit na zdi jednoduše všechno. Vinylové tapety můžou vypadat různě a jedinečně vydekorovat každý interiér – označují se vysokou úrovni univerzality a unikátně vzdorují času. Z toho důvodu nejlépe se postárat, aby vzor takové tapety nevypadal nudně – je to přece věc, kterou spíše budete vidět každodenně v místě práce buď v domácnosti. Jestli rozhodnutí je těžké, nejlepším nápadem bude podívat se na hotová aranžmá s tapetámi – na webových stránkách se nachází obrovský počet fotek, nápověd a inspirací – Demural.

,