Užásné a jedinečné dekorace na stěn

Nyní je mnoho způsobů na neobvyklou proměnu domu a jiných místností, ale nekaždý je vědom, jaký je v daným prostoru nejlepší. Je to možné díky stejné buď kontrastující bárvě stěn buď podobnému designu nábytku, ale samozřejmě stojí to za to, i všimnout dekorace nastěnné. Přes své zdání dekorace a dekorační přílohy nejsou jen harampádí, které jedině shromáždí špínu, ale občas plní docela důležité funkce.

obraz na zeď
Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com
Třeba designerské poličky na knihy buď cedečka je najednou dobrý způsob na jejich shromážďování bez efektu zmatku a můžou zcela proměnit styl pokoje. Jiné pozoruhodné způsoby na dekoraci stěny to užásné panely, obrazy, fotografie a osvětlovací instalace. Zajímavé dekorace na stěnu můžou návrhnout úplnou proměnu interiéru – např. obyčejný soukromý pokoj se stane stylovým obývakém, buď nádherným místem pro děti, nudná koupelna získá vynikající a nápaditý charakter, a kuchyň se stane prostorem nejen na jídlo.

V jistém smyslu skoro vše předměty, které se nachází v interiéru – svítidla, koberec nebo záclony – plní nějakou dekorativní funkci, ale občas stojí to za to – vybrat nějakou hezkou výzdobu zdi, jež zdůrazní vzhled interiéru. V prostorech, ve nichž je přitomný styl vintage, dobré budou výpadat takové motivy na zdi, jako tapety s průžkami, hudební nástroje a staré filmové fotografie; ty poslední můžou být také v tvaru fototapety buď na plátno. Jestli jde o světlo, nádherně budou vypadát vintage svítidla. V místě stylizovaným nějakou dalekou oblasti – na příklad Indii, Japonskem anebo Tibetem – vhodná dekorace stěny je velice klíčová, ale na štěstí nabídek je najednou celá řáda – začínajíc od malby a končíc na hezkých vyšívaných plátnech.

V moderním interiéru rozsah možností je ještě širší – dle nálady buď zálib majitelé můžou zvolit tapety trojrozměrné, samolepky na zeď, obrázy v rámu nebo na textil, nápadné hodiny (třeba steampunkové nebo art deco) a přílohy na stěnu ve tvaru letadel anebo rybiček. Docela populární jsou rovněž vzory abstraktní, hodně inspirované Kandinského uměním. Aby být jistým, že aranžace interiéru bude nádherně vyčnívat z jiných, můžete pozorně přemýšlet svůj myšlenka nebo se zeptát někoho – třeba návrháže buď kamaráda.

,,